Pályázat

NKFI 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00108

Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal | Támogatott projektek a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása (2020-1.1.2-PIACI KFI)” pályázati felhívás keretében

(gov.hu)

A TRANS LEX WORK Kft. már több mint 30 éve tevékenykedik Magyarországon, ahol forgógépek karbantartását, telepítését, beüzemelését, javítását és állapotellenőrzését végezzük. Az évtizedek alatt szerzett tapasztalatok azt mutatják, hogy a karbantartási kultúra fejlődése gyakran nem tud lépést tartani az ipari kutatás és informatika robbanásszerű fejlődésével. Ennek eredményeként a technológiai megoldások gyors evolúciójától lemaradhat.

Tudjuk, hogy a legtöbb beruházás során a költségtakarékosság érdekében csak minimális, közvetlen üzemeltetési adatokat szolgáltató műszerekkel szerelik fel a nagy értékű forgóberendezéseket, és a gépek műszaki állapotértékelése eseti vagy időszakos, de nem folyamatos módon történik. Az ad-hoc jellegű diagnosztikai mérések bár az aktuális állapotot értékelik, a karbantartási események, valamint a historikus üzemeltetési és terhelési adatok hiánya miatt nem teszi lehetővé hatékony állapotfüggő és kockázatalapú karbantartási stratégiák tervezését.

A TLW Kft. ezen problémák megoldására célzott kutatás-fejlesztési projektet indított. A projekt finanszírozását részben állami támogatással valósították meg, az NKFI Hivatal által meghirdetett pályázati felhívás (2020-1.1.2-PIACI KFI) keretében.

A vállalat a fejlesztés során olyan prediktív, állapotfüggő karbantartást támogató rendszert hozott létre, amely szoftveresen támogatott online monitoring rendszerekre épül.

Ez a karbantartási szemlélet összhangban van az Ipar 4.0 alapelveivel, és kapcsolódik a Magyarország Kormánya által elfogadott Nemzeti KFI Stratégiához és a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiához.

A projekt fő célja egy átfogó iparági „best practice” Forgógépkarbantartási Tudásbázis és Karbantartási Stratégia Támogató Rendszer, a SMART-UP létrehozása, bevezetése és széleskörű alkalmazása. Ez különösen a SEVESO III. veszélyességi kategóriába tartozó, nemzetgazdasági szempontból kiemelten fontos üzemek és technológiák számára releváns.

A SMART-UP rendszer egy szakértői alapokon létrehozott, informatikai környezetbe ágyazott műszaki valós idejű állapotmonitoring és felügyeleti szoftvereszköz. Ez közvetlenül illeszthető külső CMMS rendszerekhez, így egy komplex karbantartásmenedzsment rendszert alkot. A SMART-UP integrációja révén az üzemeltetők és karbantartók napi szinten használhatják a rendszert a termelés, üzembiztonság, rendelkezésreállás és költségcsökkentés terén kitűzött vállalati célok eléréséhez. A SMART-UP létrehozza az ipari forgógépek üzemeltetési területére adaptált korszerű karbantartási stratégiát, és biztosítja, hogy a szakértők által javasolt, a menedzsment által elfogadott karbantartási stratégia transzparensen beépüljön a vállalat aktuális karbantartási programjába.

2020-1.1.2-piaci-kfi-2020-00108 sajtóközlemény

Forgógép Karbantartás Tudásbázis és Karbantartási Stratégia Támogató Rendszer (SMART Uptime) létrehozása, az IPAR 4.0 irányelvei és a nemzeti KFI Stratégia célkitűzései szerint

A céget 1992-ben, az olaj- és petrolkémia iparban nagy tapasztalatokkal rendelkező magyar magán személyek alapították, egy Iránban (a Bandar Imam Petrochemical Company Ltd. 3500 bar üzemi nyomású LD Polietilégyárában) végzett – háború utáni – helyreállítási munka kapcsán. Jelenleg 100%-ban (Magyar) családi vállalkozásként működik a Kft.

A TRANS LEX WORK Kereskedelmi, Szolgáltató és Tanácsadó Kft. (a továbbiakban TLW Kft.) közel 30 éve végez Magyarországon forgógép karbantartást, telepítést, beüzemelést, javítást és állapotellenőrzést. Az évtizedek során megszerzett tapasztalat azt mutatja, az ad-hoc jelleggel történő diagnosztikai vizsgálatok a berendezések aktuális állapotát tudják értékelni, de a karbantartási események, az üzemeltetési, terhelési adatok hiányában nem teszik lehetővé a hatékony állapotfüggő és a kockázatalapú karbantartási stratégiák megtervezését. A felvetett problémák orvoslására a TLW Kft. egy célzott kutatás-fejlesztési projektet indít. A

K+F projekt fő célja egy átfogó iparági „best practice” (legjobb gyakorlat) Forgógépkarbantartási Tudásbázis és Karbantartási Stratégia Támogató Rendszer (SMART-UP) létrehozása, bevezetése és széleskörben történő alkalmazása. A fejlesztés során alapvető cél, hogy egy olyan speciális forgógép karbantartási filozófia és az azt kiszolgáló informatikai rendszer keletkezzen, amely elsősorban a veszélyes üzemek kulcsberendezéseit célozza meg. A SMART-UP rendszer egy szakértői alapokon létrehozott, informatikai környezetbe ágyazott műszaki állapotmonitoring és felügyeleti szoftvereszköz, amely közvetlenül illeszthető külső CMMS rendszerekhez (Computerized Maintenance Management System). Így a SMART-UP a CMMS integrációnak köszönhetően már egy olyan komplex karbantartásmenedzsment rendszert képez, amit az üzemeltetők és a karbantartók munkájuk során napi szinten használnak a termelés, üzembiztonság, rendelkezésreállás, költségcsökkentés vonatkozásában meghatározott vállalati célok elérésének érdekében. A projekt céljait és a megvalósítás eredményeit többek között a TLW Kft. a Pannon és a Miskolci Egyetemen Magyar Lajos tulajdonos által megtartott Esettanulmányok tantárgy keretében tervezi bemutatni a nyilvánosságnak. A projekt eredményeinek széles körű terjesztése jegyében tervezünk 4 vásáron való részvételt és standbérletet is.

További információ kérhető:

TRANS LEX WORK Kft.

Kapcsolattartó: Magyar Katalin

Telefon: +36 20 333 1341

E-mail: magyar.katalin@tlw.hu

Honlap: www.tlw.hu

GINOP-1.2.16-22-2023-01826

Mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása: Technológiai fejlesztés a TLW Kft-nél

Sajtóközlemény

2022. november 25.

A TRANS LEX WORK Kft. sikerrel pályázott a GINOP_PLUSZ-1.2.1-21-2021-01826 azonosító számú projektjével a „mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása” tárgyú felhívásra, melynek célja a hazai kkv-k versenyképességének javítása azáltal, hogy a vállalkozásokat segíti a gazdaságban végbemenő folyamatokhoz való alkalmazkodásban, a szükséges felzárkózásban, és a megnyíló új lehetőségek kihasználásában. A 78 226 828 forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatású projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretén belül valósul meg. A projekt megvalósításának kezdete 2022.01.01., fizikai befejezésének tervezett napja 2022.12.31..

A Trans Lex Works Kft fő tevékenysége a forgó gépek karbantartása és nagyjavítása, például: turbinák, kompresszorok, szivattyúk, szellőzők, fúvók, hajtóművek, centrifugák, extruderek stb. 2000 óta rendelkezik tiszaújvárosi telephellyel, mely több mint 3200 nm-es területen helyezkedik el. A felépítmény összterülete 745 nm, melyből 230 nm műhely, 55 nm szerszámraktár és műhelyvezetői iroda a „nyaktag”-ban, míg az irodaház 460 m2, melyben a kiszolgálóhelységek, irodák, öltözők és egyéb közösségi helységek találhatók. A műhely 10 méter belmagasságú, míg az irodaházban két szinten helyezkednek el az irodák, mosdók, öltözők konyhák stb. Maga az épület a MOL Petrolkémia Zrt. területén belül, a TVK Ipartelepen helyezkedik el és a korábbi Tiszai Vegyi Kombinát Rt. szakmunkásképző műhelye volt. A TLW Kft. fő tevékenységéhez, a forgógépek karbantartásához szükséges berendezésekkel és szerszámokkal rendezte be a műhelyt és irodaházat, úgy, hogy a telephely munkatársait és a felmerülő szerelési /javítási /karbantartási igényeket kiszolgálja.

A megvalósuló fejlesztés eredményeként a beszerzett kiegyensúlyozó géppel új tevékenységet tudunk létrehozni, amelyet munkaegyensúlyozásnak hívunk. A tárgyi gép műszaki tartalma, mérete, alapján illeszkedik az általunk elképzelt teljeskörű karbantartási szolgáltatás fejlesztéshez szükséges egyedi alkatrészek gyártási vagy megmunkálási folyamataiba. A géppel a meglévő munkáink átfutási ideje csökkenthető, a megmunkálás házon belül gyorsabbá, pontosabbá, egyszerűbbé válik. Kisebb, egyszerűbb egyedi termékek, megmunkálási ideje, prototípus gyártás költséghatékonyan kivitelezhető. Az átfutási idők jelentősen csökkenhetnek. A kiválasztott szerszámgépek esetében fontos szempont volt, hogy a meglévő gépeinkkel hasonló gépeket válasszunk, így saját munkatársaink számára nincs jelentősebb átállási idő ugyanakkor betanítást is rugalmasan biztosítanak, illetve több gép együttes kezelése esetén – az azonos kezelési mód miatt – kicsi a hibázási lehetőség.

A fejlesztés további célja, hogy a meglévő Akkreditált Laboratóriumunkba beintegráljuk RB-s (Robbanás Biztos) szerelőműhely mellett a Dinamikus Kiegyensúlyozó egységet is (HM 40 U/BU 38, Schenck RoTec GmbH, 38.495.750 Ft), biztosítva a forgógépek karbantartásának kimagasló minőségét. A munkahelymegtartás érdekében ehhez a munkatársaknak szerveznénk képesítéssel járó tömörségvizsgáló, és roncsolásmentes anyagvizsgáló képzést.

További információ kérhető:

TRANS LEX WORK Kft.

Kapcsolattartó: Magyar Katalin

Telefon: +36 20 333 1341

E-mail: magyar.katalin@tlw.hu

Honlap: www.tlw.hu

GINOP Plusz-3.2.1-21

A TRANS LEX WORK Kereskedelmi, Szolgáltató és Tanácsadó Kft. sikerrel pályázott a GINOP Plusz-3.2.1-21 kódszámú, „A MUNKAVÁLLALÓK ÉS VÁLLALATOK ALKALMAZKODÓKÉPESSÉGÉNEK ÉS TERMELÉKENYSÉGÉNEK JAVÍTÁSA A MUNKAERŐ FEJLESZTÉSÉN” című projektjével.

Közlemény

2024. augusztus 01.

A támogatás összege: 16 453 960 forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatású projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.

A projekt fő célja: A projekt célja a vállalkozások munkaerő-piaci kihívásokhoz való alkalmazkodásának támogatása, valamint a versenyképességük növelése, különös tekintettel az energiaintenzív ágazatokban működő vállalatokra. Emellett a támogatott képzések révén hozzájárul a résztvevő munkavállalók szakmai és személyes készségeinek fejlesztéséhez.

A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül.

A projekt megvalósításának kezdete: 2024.11.21., tervezett befejezése: 2025.09.18.

A projekt keretében megvalósuló képzések:

  • Robbanásbiztos berendezés szerelője – Jakab Oktatási és Szakképzési Kft.
  • Generációs együttműködés – erőszakmentes érdekérvényesítés a gyakorlatban – AGORA Oktatási Intézet Kft.
  • Irodai szoftverek kezelése (Office 365 képzés, Excel) – AGORA Oktatási Intézet Kft.
  • Angol általános nyelvi program A1.1-A1.5 (100 óra, 20 órás tananyagegységekkel) – CONVERZUM TUDOMÁNY NYELVISKOLA Zrt.
  • Angol általános nyelvi program B2.1-B2.5 (100 óra, 20 órás tananyagegységekkel) – CONVERZUM TUDOMÁNY NYELVISKOLA Zrt.
  • Német általános nyelvi program A1.1-A1.5 (100 óra, 20 órás tananyagegységekkel) – CONVERZUM TUDOMÁNY NYELVISKOLA Zrt.

A projekt eredményei és várható hatásai: A projekt keretében megvalósuló képzések több típusra terjednek ki, beleértve a szakmai, soft skill, nyelvi és informatikai kompetenciák fejlesztését, amelyek hozzájárulnak a vállalat humánerőforrásának hatékonyabb működéséhez. Ezek a képzések elősegítik az egyéni és szervezeti szintű fejlődést, valamint biztosítják a gazdaságban végbemenő változásokhoz való gyors alkalmazkodást.

A projekt megvalósítása hozzájárul a munkavállalók készségeinek fejlesztéséhez, ezáltal növelve a vállalat hatékonyságát és versenyképességét. Az elvégzett képzések révén a résztvevők naprakész tudással és gyakorlatias készségekkel gazdagodnak, amelyeket közvetlenül alkalmazni tudnak munkájuk során.

Tegye próbára a TLW szolgáltatásait!

Vegye fel velünk a kapcsolatot!